BEPD19 20smal

Przyrostomierz BEPD-19 jest najnowszym urządzeniem pomiarowym z rodziny BEPD produkowanym przez firmę BIOtronik, służącym do zbierania materiału badawczego w postaci pomiarów przyrostów rocznych drzew, dokonywanych na tzw. wyrzynkach lub wywiertach w procesach pomiarowych stosowanych między innymi w dendrometrii, dendrochronologii lub dendroklimatologii o raz pokrewnych dziedzin nauki.
Urządzenia tego typu w różnych wersjach i stopniach zaawansowania technicznego, zainstalowane przez firmę BIOtronik w okresie ostatnich 30-tu
lat pracują w Akademii Rolniczej w Krakowie, w SGGW , na Uniwersytecie MK w Toruniu, Uniwersytetu w Poznaniu, w Stacji Geobotanicznej w Białowieży, w Tatrzańskim Parku Narodowym, w Instytucie Badawczym Leśnictwa oraz w Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Śląskim.
Wykonujemy też oprogramowanie wspomagające procesy pomiarowe na zamówienie klienta.
Ostatnie urządzenie BEPD-19 zostało zainstalowane w sierpniu roku 2020 na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Poznańskiego w katedrze Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej, zastępując pracujący tam od 29 lat jeden z najstarszych przyrostomierzy naszej firmy.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  zadzwoń telefon

 

Przyrostomierz typu BEPD-19 jest najnowszym, stacjonarnym urządzeniem elektromechanicznym, służącym do zbierania materiału badawczego w postaci pomiarów przyrostów rocznych drzew, dokonywanych na tzw. wyrzynkach lub wywiertach.

Przyrostomierz w oferowanej postaci współpracuje z komputerami z systemem Windows 10 (i niższymi wersjami).
Połączenie z komputerem realizowane jest przez port USB komputera.

 

wyrzynek
Próbka w postaci wywiertka lub wyrzynka mocowana jest do  stołu wózka pomiarowego.

ekran


Obraz powierzchni mierzonej próbki zbierany przez kamerę  wyświetlany jest na ekranie monitora  w powiększeniu.

Dokonywanie pomiarów przyrostomierzem polega na obserwowaniu obrazu powierzchni mierzonej próbki na ekranie monitora, sterowaniu ruchem wózka pomiarowego z próbką oraz decydowaniu o miejscu wpisania pomiaru do pamięci komputera przy pomocy klawiatury lub myszy.

 Sterownie przyrostomierzem odbywa się za pośrednictwem portu USB i oprogramowania dostarczanego z urządzeniem.

Oprogramowanie to umożliwia obsługę podstawowego procesu pomiarowego tzn. sterowanie pracą urządzenia w trakcie pomiarów oraz gromadzenie danych z pomiarów, ich przegląd, wstępną selekcję, korekcję błędów spowodowanych przez operatora oraz wydruk zgromadzonych danych w postaci wykresu  lub tabeli.

 srednia2pom

 

Zgromadzone dane zapisane są w pamięci w postaci pliku tekstowego ASCII i w łatwy sposób mogą być użyte do obliczeń w innych programach stosowanych przez użytkownika.

pomiary

Poniżej pokazano strukturę zapisanego w pamięci pliku tekstowego z danym

 

Podstawowe dane techniczne:

Zakres pomiaru próbek ..................470 mm
Rozdzielczość pomiaru .................< 0,02 mm
Maksymalna średnica wyrzynka........450 mm
Maksymalna grubość wyrzynka ........50 mm
średnica wywiertka.........................4 - 10 mm
Obrót głowicy pomiarowej co .........10 stopni
Wymiary (gabaryty) ......................200x270x715 mm
Masa...........................................20 kg
Zasilanie......................................220 V, 50 Hz, 24 W

 

Firma BIOtronik zastrzega, że poszczególne wykonania przyrostomierza mogą się różnić od prezentowanych na tej stronie, tym  bardziej, że wykonywane są zazwyczaj ze szczególnym uwzględnieniem wymagań klienta, przy zapewnieniu tych samych parametrów pomiarowych.

W sprawie zamówień prosimy o kontakt: tel.600212037, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl

ulotka do pobrania

 

 

Kontakt

 al. Prymasa Tysiąclecia 46 lok. 301 
01-242 Warszawa
Budynek A, III piętro
tel: +48600212037
tel: +48228370816
Biuro Handlowe czynne:

poniedziałek- piątek
w godz. 8:00 do 14:00

e-mail  zadzwoń telefon

TRASA

O nas

 BIOtronik jest jedną z najdłużej, stabilnie działających firm na polskim rynku kosmetycznym w dziedzinie wyposażania w sprzęt i aparaturę. W obecnej postaci organizacyjnej firma działa od roku 1990, ale jako sp. cywilna o tej samej nazwie istniała już od roku 1989.

 

Więcej O nas

Polityka Prywatności

Pomimo zachowania najwyższej staranności w przygotowaniu oferty prezentowanej w tej witrynie, nie gwarantujemy, że w jej treści nie ma błędów.
Prosimy w przypadku jakichkolwiek wątpliwości 
o kontakt z naszym działem handlowym.
Promocje prezentowane na stronie mogą być chwilowymi okazjami, o ile nie podano czasu ich obowiązywania. Promocji nie łączymy.

Polityka Prywatności