Urządzenia prezentowane poniżej produkowane były przez firmę BIOtronik na przestrzeni ostatnich 30 lat, a zastąpione nowszymi rozwiązaniami. Wiele z nich pracuje jeszcze z powodzeniem w gabinetach kosmetycznych.


GALVION

to aparat elektroniczny służący do galwanizacji i jontoforezy oraz innych zabiegów kosmetycznych wykorzystujących oddziaływania prądu galwanicznego na tkanki. Aparat ten ma dodatkowo funkcję jontoforezy pulsacyjnej. W zabiegu tym wykorzystuje się wytwarzany przez aparat impulsowy przebieg elektryczny o specjalnie dobranych parametrach.
Aparat może być stosowany przy nerwobólach, przewlekłych zapaleniach nerwów, zaburzeniach naczyniowych, odmrożeniach, trądziku różowatym i pospolitym, zwiotczeniach skóry i mięśni, bliznach, uczuleniach i innych schorzeniach. W budowie aparatu użyto elementy półprzewodnikowe zapewniające dużą trwałość i niezawodność działania, a zastosowanie układu elektronicznej stabilizacji prądu zapewnia utrzymanie raz ustawionej wartości prądu przez cały czas trwania zabiegu.


SPARKVAL

jest całkowicie elektronicznym aparatem do elektromasaży z wykorzystaniem tzw. prądów d'Arsonvala.
Występujące przy kontakcie szklanej elektrody ze skórą iskrzenie ma wpływ pobudzający na skórę i tkanki podskórne, mięśnie oraz pośrednio na narządy wewnętrzne, a wytwarzany przy zabiegu ozon ma działanie bakteriobójcze. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, przyspiesza przemianę materii co jest ważnym czynnikiem zwiększenia absorbcji substancji odżywczych i leczniczych zawartych w preparatach kosmetycznych. W aparacie zastosowano technikę półprzewodnikową, co gwarantuje cichą i niezawodną pracę, a stałość parametrów wytwarzanych prądów pozwala na użycie go dla osób o dużej wrażliwości.


COMBI

 

 

 

 

 

COMBI-1
wielofunkcyjny aparat do podstawowego zastosowania w gabinecie kosmetycznym, zawierający w sobie trzy podstawowe urządzenia: "galwan", " d'arsonval " oraz tester skóry tzw. "skintest". 

 

 

 

 

 

 

COMBI 2
wielofunkcyjny aparat do podstawowego zastosowania w gabinecie kosmetycznym, zawierający w sobie cztery urządzenia:"galwan" , " d'arsonval ", "brushing", "skintest"Aparat funkcjonalnie zbliżony do COMBI-2m, ale bez urządzenia "vacuum-spray",  przez to ograniczony w możliwości wykonywania zabiegów z tą funkcją związanych.

 

COMBI 2m
wielofunkcyjny aparat do podstawowego zastosowania w gabinecie kosmetycznym, zawierający w sobie pięć urządzeń: "galwan" , " d'arsonval ", "brushing" , tester skóry tzw. "skintest" oraz tzw."vacuum-spray".


BRUSHLAN

Aparat  BRUSHLAN przeznaczony jest do wykonywania peelingu, masażu i oczyszczania mechanicznego skóry za pomocą szczoteczek, gąbeczek i nakładki masującej.


SKINTEST


VAPOZONIC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparat przeznaczony jest do stosowania w gabinetach kosmetycznych do przeprowadzania zabiegów wykorzystujących strumień pary wodnej, który może być ozonowany oraz łączony z substancjami zapachowymi.
Aparat został zaprojektowany i wykonany w sposób maksymalnie upraszczający jego obsługę, co ułatwia tym samym stosowanie go w zabiegach kosmetycznych.
Na obrazku pokazano go w dwóch wersjach kolorystycznych.


STIMULAN sx2

 

 

 

 

 

przeznaczony jest do elektrostymulacji i gimnastyki pasywnej z wykorzystaniem działania tzw. prądów "Nemeca".Istota działania aparatu polega na wytwarzaniu przez aparat wewnątrz tkanek czynnego bilologicznie pola elektrycznego małej częstotliwości, powstałego w wyniku interferencji dwóch przebiegów sinusoidalnych średniej częstotliwości (4kHz), aplikowanych za pomocą specjalnych czteropolowych elektrod. Zastosowanie tego rodzaju zabiegu jest korzystne w przypadku schorzeń mięśni, układu nerwowego, układu krążenia oraz wpływa dodatnio na prace gruczołów limfatycznych, usprawniając procesy odżywcze i przemianę materii tkanek.


CRCS

Aparat elektroniczny wykorzystujący mikroprądy do zastosowań w kosmetyce.
Aparat do bezinwazyjnego usuwania zmarszczek.


WAXLAN

służy do podgrzewania wosku do depilacji oraz do utrzymywania wosku w temperaturze odpowiedniej do pracy. Przyczynia się to do ekonomicznego zużycia wosku, łatwości jego nakładania oraz uniemożliwia oparzenie osoby poddawanej zabiegowi.
Konstrukcja podgrzewacza zapewnia stałą i równomierną temperaturę we wnętrzu pojemnika, przy chłodnej obudowie zewnętrznej, co chroni przed oparzeniem palców lub przypaleniem blatu stołu.
Niezawodny element grzejny oraz elektroniczny termostat, pozwalają zachować stałą temperaturę w czasie pracy, przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Pojemnik podgrzewacza gabarytami dostosowany jest do typowego opakowania wosku plastycznego znajdującego się w handlu.
Można w nim również bezpośrednio podgrzewać wosk stały.


WAXLAN 2

to podgrzewacz służący do podgrzewania wosku do depilacji w aplikatorach z obrotową rolką oraz do utrzymywania wosku w temperaturze właściwej dla pracy. Zastosowanie aplikatorów rolkowych przyczynia się do ekonomicznego zużycia wosku (bardzo cienka równomierna warstwa), ułatwia jego nakładanie oraz uniemożliwia oparzenie osoby poddawanej zabiegowi.
Konstrukcja podgrzewacza zapewnia stałą i równomierną temperaturę we wnętrzu, przy chłodnej obudowie zewnętrznej, co chroni przed oparzeniem palców lub przypaleniem blatu stołu. Niezawodny element grzejny oraz elektroniczny termostat, pozwalają zachować stałą temperaturę w czasie pracy, przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej.
Komora grzewcza podgrzewacza gabarytami dostosowana jest do typowych plastikowych aplikatorów z woskiem plastycznym stosowanych w gabinetach kosmetycznych.


SPRYLAN

Zabieg za pomocą aparatu polega na równomiernym naniesieniu na skórę specjalnego preparatu z zawartością czynnego składnika o nazwie DHA (dihydroksyaceton). Zapoczątkowuje to naturalną reakcję między DHA a aminokwasem występującym w warstwie rogowej naskórka, dając w konsekwencji piękną "opaleniznę".
Reakcja ta jest znana w dermatologii i kosmetyce od 40 lat. Preparat jest dopuszczony przez FDA, w związku z czym, jest środkiem bardzo bezpiecznym i dobrze sprawdzonym w praktyce kosmetyczno - dermatologicznej.
Nanoszenie preparatu na powierzchnie skóry odbywa się przez rozpylanie w postaci delikatnej mgiełki. Dzięki temu skóra pokryta jest w równomierny sposób, dając efekt pięknej "opalenizny" bez smug i przebarwień. Ten sposób nakładania preparatu wyeliminował wszystkie problemy związane z efektami stosowania tradycyjnych samoopalaczy.


STERYLAN

sterylan2rl

 

 

 

 

 

 

 

 

to mały sterylizator, z temperaturą w komorze sterylizacyjnej 230 °C. Konstrukcja zapewniająca stałą i równomierną temperaturę we wnętrzu pojemnika, przy ciepłej obudowie zewnętrznej, co chroni przed oparzeniem palców lub przypaleniem blatu stołu. Mrugająca lampka wskazuje, że działa stabilizator temperatury. Niezawodny element grzejny oraz elektroniczny termostat, pozwalają zachować stałą temperaturę w czasie pracy, przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Przestronny pojemnik sterylizacyjny o głębokości 8,5 cm umożliwia sterylizację niemal wszystkich narzędzi w całej objętości.
Szczególnie przydatny do szybkiej sterylizacji igieł depilacyjnych, pincet, skalpeli itp. małych narzędzi.
Jako wypełnienie robocze sterylizatora stosowane są kulki ze szkła kwarcowego.


VASPAN

 

 

 

 

 

to urządzenie elektromechaniczne mogące służyć w gabinecie kosmetycznym w dwóch niezależnych zastosowaniach, które wykorzystują wytwarzane jednocześnie przez urządzenie podciśnienie i nadciśnienie.
Wytwarzane przez urządzenie podciśnienie (ssanie) jest wykorzystane do masażu próżniowego zapewniającego lepsze ukrwienie powierzchni skóry i ogólną poprawę krążenia w obszarze przeprowadzonego zabiegu, a także służy do zamykanie porów oraz usuwania zanieczyszczeń skóry pochodzenia komórkowego. Natomiast wytwarzane nadciśnienie może być użyte do rozpylania płynów, takich jak toniki, czy inne preparaty kosmetyczne oraz do nawilżania metodą zimnego natrysku.

Kontakt

 al. Prymasa Tysiąclecia 46 lok. 301 
01-242 Warszawa
Budynek A, III piętro
tel: +48600212037
tel: +48228370816
Biuro Handlowe czynne:

poniedziałek- piątek
w godz. 8:00 do 14:00

e-mail  zadzwoń telefon

TRASA

O nas

 BIOtronik jest jedną z najdłużej, stabilnie działających firm na polskim rynku kosmetycznym w dziedzinie wyposażania w sprzęt i aparaturę. W obecnej postaci organizacyjnej firma działa od roku 1990, ale jako sp. cywilna o tej samej nazwie istniała już od roku 1989.

 

Więcej O nas

Polityka Prywatności

Pomimo zachowania najwyższej staranności w przygotowaniu oferty prezentowanej w tej witrynie, nie gwarantujemy, że w jej treści nie ma błędów.
Prosimy w przypadku jakichkolwiek wątpliwości 
o kontakt z naszym działem handlowym.
Promocje prezentowane na stronie mogą być chwilowymi okazjami, o ile nie podano czasu ich obowiązywania. Promocji nie łączymy.

Polityka Prywatności