BIOLaserLift BLL-01 to urządzenie do zabiegów odmładzania, biostymulacji światłem. Całość procesu ustawiania parametrów i praca urządzenia kontrolowana jest przez wewnętrzny mikrokomputer, zapewniając w ten sposób optymalne parametry dla osiągnięcia najlepszych efektów estetycznych podczas zabiegu.Urządzenie BLL wytwarza strumień światła o specyficznych parametrach, bardzo małej energii, ale o energii wystarczającej, by wpływać  korzystnie  na metabolizm komórek poprzez ich pobudzenie, wywołując  regenerację i stymulację procesów naprawczych. 

O ile samo urządzenie BIOLaserLift  nie jest urządzeniem zaliczanym do klasy laserów, to jednak jego efekty oddziaływania są bardzo podobne, a niekiedy lepsze w skutkach do stosowania lasera miękkiego o długości emitowanej fali ok. 630 nm.

Tak, jak każdy aparat elektroniczny, również BIOLaserLift BLL-01  wymaga posiadania pewnej niezbędnej, specyficznej wiedzy, by w pełni móc wykorzystać jego zalety i stosować go bezpiecznie w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów  w kosmetyce. Ten zakres wiedzy przekazywany jest  na szkoleniu w firmie BIOtronik przy zakupie aparatu.


Korzyści dla tkanek z zastosowania urządzenia BLL:
- stymulacja skóry
- odzyskiwaniu elastyczności skóry
- wspieranie syntezy kolagenu tkanek
- przyspieszenie krążenia krwi
- zapobieganiu starzeniu
- redukcji zmarszczek i blizn
- poprawienie stanu skóry
- wzrost syntetycznej energii kwasów nukleinowych
- uaktywnienie białych krwinek
- poprawienie odporności
- zmniejszające siniaki, krwiaki
- przeciwzapalne
- przeciwbólowe
- pobudzanie podziału komórek
- wzrost liczby mikronaczynek
- pozytywna biostymulacja