BSP 18tlo

e-mail  zadzwoń telefon
 Aparat wytwarza falę ultradźwiękową do wywołania zjawiska kawitacji, mającego zastosowanie w zabiegach przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych.

 

Kawitacja to zjawisko wywołane zmiennym polem ciśnień w cieczy, polegające na tworzeniu się, powiększeniu i zanikaniu pęcherzyków zawierających parę cieczy. Czas powstawania pojedyńczego pęcherzyka kawitacyjnego i jego rozwoju mierzy się w tysięcznych częściach sekundy, a zanik jest jeszcze szybszy.
W aparacie BIOSonoPeel zjawisko kawitacji powstaje w cienkiej warstewce wody na powierzchni skóry w wyniku drgań końcówki głowicy-szpatułki z częstotliwością ok. 25 tys. razy na sekundę. Fale dźwiękowe o takich częstotliwościach nie są słyszalne dla człowieka. Słyszalne są natomiast inne uboczne efekty akustyczne takie jak, szumy, trzaski oraz piski powstałe w wyniku interferencji fal akustycznych.


Dzięki stosowaniu aparatu BIOSonoPeel możemy uzyskać doskonałe efekty, jak:

- złuszczanie zewnętrznej warstwy rogowej i usuwanie martwych komórek;
- usuwanie łoju i innych zanieczyszczeń skóry;
- przyspieszanie odnowy komórkowej;
- wzrost przekrwienia w naskórku i warstwach skóry właściwej;
- głębokie nawilżanie skóry;
- usuwanie przebarwień w warstwach powierzchniowych skóry;
- miejscowe zrównoważenie metabolizmu komórek skóry;
- niszczenie mikrobów przyczyniających się do powstawania trądziku.

Pracując odwrotną, łagodnie zagiętą stroną szpatułki-głowicy aparatu, możemy wtłaczać preparaty kosmetyczne i lecznicze w głąb skóry w wyniku oddziaływania fali ultradźwiękowej tzw. "sonoforeza" oraz uzyskać doskonałe efekty stosowania ultradźwiękowego masażu wibracyjnego.
Efekty uzyskane za pomocą aparatu BIOSonoPeel możemy jeszcze zwiększyć w niektórych zabiegach przez zastosowanie innego, modulowanego, pulsacyjnego rodzaju pracy jego głowicy.
Doskonałe efekty możemy uzyskać stosując preparaty, które pod wpływem ciśnienia akustycznego nie ulegają degradacji, a ich niektóre ze składników podlegają dysocjacji jonowej. Wtedy stosujemy mieszany rodzaj pracy głowicy ultradźwiękowej, z dodatkowym przepływem prądu galwanicznego, czyli jonoforezą. W ten sposób możemy wzmocnić korzystne efekty osiągnięte samą tylko sonoforezą.
Aparat BIOSonoPeel BSP-04 wyposażony jest dodatkowo w rodzaj pracy z tzw. "wibrą", czyli wyczuwalną wibrację szpatułki, dającą oprócz bardzo pozytywnych rezultatów kosmetycznych, również bardzo przyjemne odczucia w jego stosowaniu.