Oferta firmy BIOtronik w dziedzinie aparatów do elektrokoagulacji i epilacji składa się z kilku urządzeń  zaspokajających większość potrzeb gabinetów kosmetycznych .

  • EPILAN 4 to prosta, analogowa konstrukcja do usuwania włosów oraz do elektrokoagulacji. Aparat ten to sprawdzona przez lata stosowania przez tysiące użytkowników konstrukcja aparatów EPILAN s i sx oraz 3s  produkownych od 1998 r. do 2015 r.,zmodyfikowana konstrukcyjnie i w nowej szacie graficznej. Ustawienie aparatu wykonywane jest ręcznie za pomocą jednego pokrętła regulacji mocy.
  • EPILAN d 07 to nowy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Produkowany od r. 2012. Wszystkie ustawienia aparatu są kontrolowane przez wstępnie zaprogramowany mikrokomputer, będący integralną częścią urządzenia. Aparat posiada pięć podstawowych programów, które umożliwiają użycie aparatu natychmiast po włączeniu. W konstrukcji aparatu zastosowano innowacyjną technologię cyfrową, co zapewnia dużą trwałość i niezawodność pracy, stabilność parametrów, wysoką energooszczędność oraz gotowość do pracy natychmiast po włączeniu zasilania.
  • EPILAN d19 to najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Produkowany od r. 2019. Jest to rozrzeszona, nowsza wersja aparatu EPILAN d. Wszystkie ustawienia aparatu są kontrolowane przez wstępnie zaprogramowany mikrokomputer, będący integralną częścią urządzenia. Aparat posiada sześć podstawowych programów, które umożliwiają użycie aparatu natychmiast po włączeniu. W konstrukcji aparatu zastosowano innowacyjną technologię cyfrową, co zapewnia dużą trwałość i niezawodność pracy, stabilność parametrów, wysoką energooszczędność oraz gotowość do pracy natychmiast po włączeniu zasilania.