epiland15beztla

Produkowany tylko  na  zamówienie.

 EPILAN d15 to następca wyróżnionej nagrodami konstrukcji EPILAN d, z ulepszonymi parametrami zabiegowymi, z nową formą podświetlenia, najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.).

w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!! dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

 


epiland07beztla

 

Najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). W cenie urządzeia  zawarte jest bezpłatne szkolenie zgodnie zwarunkami

  Aparat nagrodzony
Złotym Krokusem
na Targach Salon Wiosna 2013!

UWAGA!!!
dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

 

epdrf19 2 EPILAN d RF to następca wyróżnionej nagrodami konstrukcji EPILAN d, z ulepszonymi parametrami zabiegowymi, najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji, do usuwania włosów (epilacji), mający dodatkowo możliwość wykonywania zabiegów z falami radiowymi (RF). 

w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!!
dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

 

 

ep3szebraBlue


 

 

 

 Urządzenie wycofane z produkcji, zastąpione przez EPILAN 4

 

 Aparat do usuwania włosów oraz do elektrokoagulacji. Epilan 3s to sprawdzona przez lata stosowania, przez tysiące zadowolonych użytkowników, konstrukcja aparatu EPILAN sx, zmodyfikowana konstrukcyjnie i w nowej szacie graficznej.

 

IGŁY BALLET

Sterylne igły do elektrolizy są nieodłączną częścią zabiegu epilacji oraz elektrokoagulacji. 

Właściwy ich wybór to połowa sukcesu. 

Poniżej opisane zostały zalety igieł, które posiadamy w swojej ofercie. Ich jakość została potwierdzona przez tysiące zadowolonych klientów.

JAKOŚĆ IGIEŁ Ballet

Badania wykazały, że kształt i wypolerowanie końcówki igły mają decydujący wpływ na komfort, efektywność i precyzję wykonania zabiegów elektrolizy.
Końcówki igieł Ballet są bardzo dokładnie wypolerowane dla uzyskania lustrzanie gładkiej powierzchni oraz niezwykle precyzyjnego kształtu zakończenia.

Fotografie obok pokazują końcówki igieł "Ballet" widziane pod mikroskopem skaningowym w powiększeniu 500- i 3700-krotnym.


Jak widać końcówki igieł Ballet nie są przesadnie zaostrzone, co pozwala uniknąć przypadkowego przebicia ścianki torebki włosowej, lecz są wystarczająco ostre, aby wniknięcie igły w torebkę włosową odbyło się bez problemów.
Dla porównania poniżej pokazano fotografie dwóch innych igieł do zabiegów elektrolizy marki "X" i marki "Y".

Igła marki "X" ( z lewej ) pomimo dobrego oszlifowania powierzchni nie zapewni precyzyjnego wprowadzenia do torebki włosowej ze względu na zbyt tępe zakończenie.
Natomiast igła marki "Y" (prawy obrazek) pomimo dobrego zaostrzenia końcówki posiada nierówny, asymetryczny kształt i szorstką, poszarpaną powierzchnię, mogącą rysować i kaleczyć delikatne ścianki torebki włosowej podczas jej wprowadzania i wyjmowania.
Ponadto niezbyt dobrze wypolerowana powierzchnia igły powoduje "ucieczkę" prądu elektrycznego w innych miejscach niż oczekiwane, co jest jednym z powodów, dla których używanie takich igieł wymaga stosowania większych natężeń prądu dla uzyskania tych samych skutków niż w przypadku pracy z igłami "Ballet".

 TYPY IGIEŁ

IGŁY ZE STALI NIERDZEWNEJ

Igły ze stali nierdzewnej są najbardziej ekonomiczne w stosowaniu spośród wszystkich typów igieł Ballet.
Wykonane są z chromoniklowej szwedzkiej stali nierdzewnej typu 18/8, stali używanej do produkcji najbardziej precyzyjnych narzędzi chirurgicznych.


Unikatowe zaokrąglenie końca igły uzyskane metodą mikropolerowania zapewnia, że
natężenie prądu potrzebnego do zabiegu można obniżyć, a wprowadzenie igły w skórę jest bezbolesne i precyzyjne.

Zalecenia

Igła ze stali nierdzewnej jest idealna dla klientek o silnej i zdrowej skórze, które dobrze znoszą dyskomfort zabiegu elektrolizy

Rozmiary dostępne  u nas:
Typ F (średnica trzonka igły 1.25 mm) - 0,002" - 0,003" - 0,004" 

IGŁY ZŁOCONE

Złote igły Ballet pokryte są bezniklowym 24 karatowym złotem. Złoto jest metalem szeroko stosowanym w medycynie i kosmetyce, na przykład w formie igieł do akupunktury lub igieł do

 przekłuwania uszu, a zalety stosowania złota w zabiegach elektrolizy są oczywiste. Zmniejszone jest zaczerwienienie i obrzęk pozabiegowy, skóra szybko powraca do normalnego
Zalecenia
Igły złote są najodpowiedniejsze dla klientek, które cierpią na alergie skórne, mają bardzo wrażliwą skórę lub negatywnie reagująca na igłę ze stali nierdzewnej.


Rozmiary dostępne  u nas:
Typ F (średnica trzonka igły 1.25 mm) - 0,002" - 0,003" - 0,004"

IGŁY IZOLOWANE

Izolowana igła Ballet pokryta jest specjalną, ochronną warstwą izolacyjną cieńszą od 1 mikrona. Odsłonięte (nie izolowane) pozostaje jedynie samo ostre zakończenie

 igły. Warstwa izolacyjna umożliwia przeprowadzenie długotrwałych zabiegów oraz łagodne wprowadzanie igły w skórę. Wrażliwe powierzchnie tkanki skórnej stykające się z boczna powierzchnią igły nie są narażone na oddziaływanie prądu przez co negatywna reakcja skóry na zabieg jest znacznie obniżona przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnych skutków związanych z przekroczeniem optymalnego czasu zabiegu

Zalecenia
Stosowanie igieł izolowanych zalecane jest u klientek o bardzo dużej wrażliwości na zabieg elektrolizy.Rozmiary dostępne  u nas::

Typ F (średnica trzonka igły 1.25 mm) - 0,002" - 0,003" - 0,004" 

Dlaczego stosujemy igły różnych typów?

Każda osoba ma różne potrzeby i wymagania. Wrażliwość skóry jest cechą charakterystyczną danej osoby, a wysoko kwalifikowana kosmetyczka powinna zawsze umieć dobrać igłę o cechach najbardziej odpowiednich dla danego typu skóry i grubości włosa.

Większość klientek ma normalną zdrową skórę, która dobrze reaguje na zabieg elektrolizy. Zaczerwienienie i obrzęk są minimalne, a skóra powraca szybko do normalnego stanu. Takie klientki nie odczuwają zbytnio dyskomfortu podczas zabiegu. Jednakże wiele innych osób ma bardzo wrażliwą skórę, która jest bardzo podrażniona przez zabieg elektrolizy. Kontakt z igłą ze stali nierdzewnej może powodować zaczerwienienie i obrzęk, które trwają znacznie dłużej niż zwykle. Klientki z tego typu skórą stanowią problem dla wielu kosmetyczek stosujących metodę elektrolizy.
Inne klientki są szczególnie wrażliwe na dyskomfort zabiegu, odczuwając ból znacznie silniej niż inne osoby. Zwykle osoby te nie kontynuują zabiegu już po pierwszej wizycie, nawet u najlepszej kosmetyczki.
Dostępne jest kilka grubości (średnic) igieł do różnych zastosowań w zależności od miejsca i grubości włosa.
Poniżej przedstawiono rysunki pomocne w doborze grubości igieł.

 

zalecane miejsca stosowania igieł o grubośći 0,002 "

zalecane miejsca stosowania igieł o grubośći 0,003 i 0,004"

 

zalecane miejsca stosowania igieł o grubośći 0,005 i 0,006"


 

 

 

 


epilandCtloBlue19Najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów termokoagulacji i termoablacji z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Urządzenie przeznaczone tylko do termokoagulacji, bez programów epilacji.

w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!!
dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

 

EPD19EPILAN d19 to następca wyróżnionej nagrodami konstrukcji EPILAN d, z ulepszonymi parametrami zabiegowymi, z nową formą podświetlenia, najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zabiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.).
Od roku 2019 stopniowo zastępuje urządzenie EPILAN d15

w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!!
dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

Oferta firmy BIOtronik w dziedzinie aparatów do elektrokoagulacji i epilacji składa się z kilku urządzeń  zaspokajających większość potrzeb gabinetów kosmetycznych .

  • EPILAN 4 to prosta, analogowa konstrukcja do usuwania włosów oraz do elektrokoagulacji. Aparat ten to sprawdzona przez lata stosowania przez tysiące użytkowników konstrukcja aparatów EPILAN s i sx oraz 3s  produkownych od 1998 r. do 2015 r.,zmodyfikowana konstrukcyjnie i w nowej szacie graficznej. Ustawienie aparatu wykonywane jest ręcznie za pomocą jednego pokrętła regulacji mocy.
  • EPILAN d 07 to nowy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Produkowany od r. 2012. Wszystkie ustawienia aparatu są kontrolowane przez wstępnie zaprogramowany mikrokomputer, będący integralną częścią urządzenia. Aparat posiada pięć podstawowych programów, które umożliwiają użycie aparatu natychmiast po włączeniu. W konstrukcji aparatu zastosowano innowacyjną technologię cyfrową, co zapewnia dużą trwałość i niezawodność pracy, stabilność parametrów, wysoką energooszczędność oraz gotowość do pracy natychmiast po włączeniu zasilania.
  • EPILAN d19 to najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów elektrokoagulacji i do usuwania włosów (epilacji) z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Produkowany od r. 2019. Jest to rozrzeszona, nowsza wersja aparatu EPILAN d. Wszystkie ustawienia aparatu są kontrolowane przez wstępnie zaprogramowany mikrokomputer, będący integralną częścią urządzenia. Aparat posiada sześć podstawowych programów, które umożliwiają użycie aparatu natychmiast po włączeniu. W konstrukcji aparatu zastosowano innowacyjną technologię cyfrową, co zapewnia dużą trwałość i niezawodność pracy, stabilność parametrów, wysoką energooszczędność oraz gotowość do pracy natychmiast po włączeniu zasilania.

 

ep3szebraBlue


Aparat do usuwania włosów oraz do elektrokoagulacji. 
Epilan 4 to rozwijana, sprawdzona przez lata stosowania, przez tysiące zadowolonych użytkowników, konstrukcja aparatu Epilan sx,
a potem Epilan 3s, zmodyfikowana konstrukcyjnie i w nowej szacie graficznej.
w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!! dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!

 

 


epilandCtloBlue19

 

Najnowszy, cyfrowy, skomputeryzowany aparat, służący do zbiegów termokoagulacji i termoablacji z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości (r.f.). Mała, kompaktowa konstrukcja zapewniająca  łatwość przenoszenia, co predestynuje go zastosowań w kosmetyce mobilnej

w cenie katalogowej bezpłatne szkolenie zgodnie z warunkami

UWAGA!!!
dotyczy EPILANów  starszych niż 10 lat !!!